TRENRU
Teknolojimiz

Teknolojimiz

Teknolojimiz

Teknolojimiz

Mastaş, üretmiş olduğu panel radyatörleri 10 yıl garanti ile müşterilerine sunmaktadır. Mastaş, ürünlerinin üretim aşamasında  kendi üretimi olan kalıpları ve makinaları kullanmaktadır. Mastaş'ın bünyesinde toplam 3 adet tam otomatik kaynak hattı bulunmaktadır. Uzman kadrosunca bu hatların sürekli olarak gelişen teknolojilere uyumu sağlanmaktadır .

Elektrikli ısıtıcılarda, ürünlerin kalite kontrol aşamasında elektriksel kontrolünü sağlayan son teknoloji test sistemleri mevcuttur. Böylelikle Mastaş elektrikli ısıtıcılarda Türkiye de TSE belgesine hak kazanan ender firmalardan biridir.Ayrıca tüm elektrikli ürünlerde CE,TUV, ROHS belgeleri mevcuttur.


Uzaktan kamera takip sistemleri ile üretim hattındaki ürün çeşitliliğinin tam izlenebilirliği sağlanmış böylece üretim hızı arttırılmıştır. 2007 yılı sonunda devreye giren ve el değmeden boyama sağlayan tam otomatik boya tesisi ile darbe, korozyon ve paslanmaya dayanıklı üstün yüzey ve boya kalitesi elde edilmiştir. Mevcut 2 ayrı boyama tesisi farklı ürün renklerine yönelik üretim imkanı sağlamaktadır.

 
Mastaş, 2009 yılında devreye alınan ısı akış ve gözlem laboratuarında üretim ve tasarım aşamasındaki çeşitli tipteki  ürünlerin testlerini gerçekleştirmekte; rakip ürün kıyaslamaları yapmakta, verimlilik yükseltici çalışmalar gerçekleştirmektedir. 
Ayrıca, arge bünyesinde çalışılan elektronik ve yazılım geliştirme projeleri ile üretim parkındaki makinelerin ve test sistemlerinin yeni ve ileri teknolojiler ile donatılması sağlanmış bu da daha yüksek izlenebilirliği beraberinde getirmiştir.